Jak zapanować nad bałaganem w szafie?

Znasz to uczucie kiedy szukasz ulubionej bluzki, ale nie możesz jej znaleźć w bałaganie? Kobieca szafa to często studnia bez dna. Ubrania leżą pogniecione, nie możemy znaleźć najpotrzebniejszych rzeczy… Jeśli dobrze znasz te problemy, to mamy coś dla Ciebie! Kilka porad na temat tego jak zapanować nad bałaganem w szafie.

Rewolucja w szafie

Porządek w szafie to świetna sprawa. Jednak zanim będziesz mogła cieszyć się uporządkowaną garderobą musisz w niej przeprowadzić małą rewolucję. Nasze szafy są często pełne ubrań, w których już nie chodzimy. Pierwszym krokiem jest więc uporządkowanie szafy i pozbycie się ubrań, które nie są potrzebne. Jak to zrobić? Wyjmij wszystko ze swojej szafy. Następnie podziel ubrania na te które nosisz regularnie, których nie nosisz od dawna i na te, które zakładasz od czasu do czasu. Na pewno będziesz do ubrań podchodzić sentymentalnie, ale w tym momencie musisz być bezwzględna. Znalazłaś w szafie dżinsy z liceum, w które już się nie mieścisz? Bez skrupułów możesz się ich pozbyć. Po takim radykalnym sprzątaniu okaże się, że w szafie masz o wiele więcej miejsca!

Zainwestuj w wieszaki

Najlepszym sposobem na przechowywanie ubrań jest używanie wieszaków. Dotyczy to praktycznie każdej części garderoby. Dzięki wieszakom ubrania się tak mocno nie gniotą, a co za tym idzie będą dłużej w doskonałym stanie. Najlepiej zaopatrzyć się w dużą ilość wieszaków. Możesz wybrać dowolne, takie jak Tobie odpowiadają – plastikowe czy drewniane. Jeśli masz dużo zwiewnych sukienek i delikatnych bluzek możesz zdecydować się na wieszaki pokryte welurem, z których ubrania nie będą spadać. Jeśli jeszcze wybierzesz wszystkie wieszaki w jednym kolorze, to twoja szafa będzie prezentować się elegancko! Masz białe szafy? Pomyśl o białych wieszakach. Będą wyglądać wspaniale!

Sezonowość w szafie

Są ubrania, których lepiej nie przechowywać na wieszakach. Dotyczy to szczególnie zimowych, ciężkich swetrów. Mogą się one nieładnie rozciągnąć. Dlatego lepiej trzymać je złożone na półce w szafie. Dobrą metodą pozwalającą zachować porządek w szafie jest chowanie ubrań po sezonie. Zima się skończyła, a ty nadal trzymasz w szafie grube swetry i płaszcze? Kup specjalne pokrowce lub pojemniki i schowaj do nich wszystko, czego nie będziesz nosić przez najbliższe miesiące. Gdy minie lato, sukienki i spódniczki schowasz do pudełek, a wyciągniesz z nich gotowe do noszenia jesienne i zimowe rzeczy.

Dodatkowe akcesoria

W jaki jeszcze sposób możesz zachować porządek w szafie? Bieliznę i skarpetki możesz trzymać w specjalnych organizerach, które wkłada się do szuflady. Dzięki temu będą one miały swoje stałe miejsce. Świetnym pomysłem są też specjalne przegródki do szuflad, które pozwalają na trzymanie biżuterii czy dodatków. Nie zapomnij też o pudełkach, do których możesz schować sportowe rzeczy lub stroje kąpielowe.

Kilka prostych kroków wystarczy aby zapanować nad swoją garderobą. Porządek w szafie daje gwarancję, że Twoje ubrania będą zawsze tam gdzie ich potrzebujesz!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *