4 kroki do toaletki idealnej

Każda kobieta marzy o pięknej toaletce, która będzie jej centrum dowodzenia. Każda z nas doświadczyła kiedyś konieczności robienia makijażu przy małym lusterku, w źle oświetlonej łazience. Wszystkie znamy to uczucie, gdy szukasz ulubionej pomadki, ale nie możesz jej znaleźć w szufladzie biurka. Toaletka to symbol kobiecego miejsca, w którym każda rzecz ma swoje miejsce i swoje przeznaczenie. To też miejsce, przy którym panują idealne warunki do zrobienia pięknego makijażu. Oto nasze 4 kroki do toaletki idealnej, która stanie się Twoim ulubionym miejscem w mieszkaniu!

Wybierz odpowiedni stolik

Podstawą toaletki jest odpowiedni stolik. Jeśli wolicie bardziej minimalistyczny styl warto wybrać białe stoliki, które będą pasować właściwie do każdego wnętrza. Właściwie każdy neutralny kolor będzie dobrym wyborem. Jeśli jednak należycie do osób ekstrawaganckich możecie zdecydować się na bogato zdobione toaletki, z elementami złota lub srebra. Zdecydowanie polecam drewniane toaletki, które są solidne i jednocześnie ponadczasowe. Takie stoliki są także wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Duże wrażenie robią toaletki z lustrzaną powierzchnią. Jest to efektowne, ale ma bardzo dużą wadę – widać na nich każdy odcisk palca i co chwilę trzeba ją czyścić. Przy wyborze toaletki warto zwrócić uwagę na to czy lustro jest już w nią wbudowane oraz na liczbę szufladek.

Zadbaj o duże lustro

Poszukując toaletki idealnej warto wybrać taką z wbudowanym lustrem. Niektóre modele mają lusterka składane – w razie potrzeby można lustro schować i cieszyć się biurkiem. Możemy także zdecydować się na toaletkę bez lustra i zakupić je osobno. Takie rozwiązanie jest bardzo fajne, możemy bowiem wybrać lustro dopasowane do naszych potrzeb. Oczywiście, im większe lustro tym lepiej. Wspaniale prezentują się te owalne, z bogato zdobionymi ramkami. Takie lustro będzie przydatnym i pięknym elementem wystroju.

Pamiętaj o oświetleniu

Robienie makijażu przy słabym świetle to prawdziwa udręka. Dlatego swoją toaletkę musisz postawić jak najbliżej źródła naturalnego światła. Najlepiej jeśli stolik będzie tuż obok okna. Światło naturalne to podstawa, ale musisz też pamiętać o dobrej lampie. To właśnie dobra lampa pozwoli na zrobienie makijażu, nawet gdy na dworze będzie ciemno. Światło daje gwarancję, że po wyjściu na dwór makijaż nie okaże się klapą.

Zadbaj o porządek

Aby nasza toaletka nie straszyła, warto zadbać o porządek. Odkładanie kosmetyków za każdym razem na swoje miejsce jest czasami nie do wykonania. Dlatego warto toaletkę sprzątać przynajmniej raz albo dwa razy w tygodniu. Warto kupić kilka organizerów do kosmetyków. Można postawić je na toaletce i trzymać w nich pędzle do makijażu lub kredki do oczu. Z kolei płaskie organizery sprawdzą się świetnie w szufladach. W ten sposób cienie do powiek, pudry i róże będą miały swoje stałe miejsce.

Na koniec możesz na swojej toaletce postawić bukiety świeżych kwiatów lub niewielką roślinę doniczkową. Będzie to wspaniałym uzupełnieniem twojej wymarzonej toaletki!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *