Wybieramy szafę idealną!

Szafa to niedoceniany mebel. Niby jest w każdym domu, ale często traktuje się ją po macoszemu i nie zwraca na nią uwagi. Ważne żeby tylko jakaś była. A tymczasem szafa to takie mieszkanie w pomniejszeniu! To w niej przechowujemy swoje ubrania, pościel, ręczniki czy rzeczy używane raz na jakiś czas. Szafa to nieoceniony środek do utrzymania porządku w mieszkaniu. Dlatego nie można kupić pierwszej lepszej szafy! Jej zakup musi być przemyślany i zaplanowany, tak żebyśmy kupili szafę idealną!

Wielkość pomieszczenia

Pierwszą sprawą, nad którą musimy się zastanowić jest ilość dostępnej przestrzeni. W dużej sypialni możemy bez problemu umieścić szafę, która będzie służyć jako garderoba. Im wyższa szafa tym lepiej – na najwyższych półkach można przechowywać rzadziej używane rzeczy. Przy dużej przestrzeni można wybrać szafę z tradycyjnymi drzwiami otwieranymi na oścież.

Wbrew pozorom szafy pasują nie tylko do dużych pokoi! Sprawdzą się też w niewielkich wnętrzach, takich jak korytarz czy mała sypialnia. Mogą być zgrabne i całkiem pojemne! W przypadku niewielkiej przestrzeni najlepiej jest wybrać szafę z drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu, że drzwi nie otwierają się na zewnątrz nie zabierają cennego miejsca! W wypadku małych przestrzeni, szafa sięgająca sufitu jest jak najbardziej wskazana. Każda przestrzeń pozwalająca przechowywać rzeczy jest na wagę złota!

Pojemność

Następny krok w poszukiwaniu idealnej szafy to decyzja na temat jej pojemności. Musimy dokładnie przemyśleć co będziemy w szafie trzymać. Inny układ wnętrza szafy sprawdzi się przy przechowywaniu ubrań, a inny do trzymania rzeczy codziennego użytku. Zastanówmy się ile potrzebujemy półek, szuflad, a ile wieszaków. W przypadku szafy na odzież warto mieć przynajmniej dwie szuflady, które posłużą do przechowywania bielizny. Z kolei szafa, w której będziemy trzymać domowe sprzęty może obyć się bez wieszaka. Będzie wtedy więcej miejsca na schowanie deski do prasowania czy rury od odkurzacza.

Styl i kolor

Idealna szafa musi pasować do wnętrza zarówno stylem, jak i kolorem. Jeśli pokój utrzymany jest w jasnych barwach wybierzmy białe szafy. Przy większej przestrzeni możemy zdecydować się na ciemniejsze kolory. Świetnym wyjściem, niezależnie od stylu pomieszczenia, jest szafa z dużym lustrem. Nie tylko będzie służyć domownikom, ale też optycznie powiększy pomieszczenie.

Szafa będzie zdobić mieszkanie przez wiele lat. Powinna więc być funkcjonalna, a zarazem solidna. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na szczegóły wykonania – prowadnice, łożyska, elementy montowania półek i drążka.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *