Białe meble – kiedy się na nie zdecydować?

Biały kolor w mieszkaniach przez długi czas był przeznaczony głównie do… łazienki. Kojarzył się z gabinetem lekarskim lub dentystycznym. Na szczęście to podejście w końcu się zmieniło! Białe meble obecnie królują w naszych mieszkaniach. Wybieramy je do kuchni, do salonu czy do sypialni. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Świetne do każdego wnętrza

Białe meble pasują właściwie do każdego wnętrza. Nie da się jednak ukryć, że najlepiej sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach. Małe pomieszczenia najlepiej wyglądają w towarzystwie jasnych ścian i białych mebli. Są wtedy optycznie powiększone, przebywając w nich nie mamy uczucia przytłoczenia. Błyszczące fronty dodatkowo będą odbijać światło i rozjaśniać pomieszczenie. Nie musimy oczywiście decydować się tylko na biel! Ściany mogą być szare lub pastelowe. Jednak białe meble będą doskonałym uzupełnieniem. Najważniejsze to utrzymać wnętrze w jasnej kolorystyce.

Minimalistyczny styl

Białe meble sprawdzą się jeśli lubicie minimalistyczne wnętrza. W urządzonym na biało pomieszczeniu będzie panować harmonia. Musimy oczywiście pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu mebli i dodatków. Wszystko powinno być przemyślane. Minimalizm stawia na jak najmniejszą ilość zbędnych rzeczy. Warto więc wybrać jak najbardziej pojemne meble. Jeśli chcemy uzyskać wnętrze w minimalistycznym stylu postawmy na białe meble o prostej formie, bez zbędnych zdobień i o gładkich frontach.

Biel i Skandynawia

Biel króluje też w popularnym obecnie stylu skandynawskim. Można ją spotkać na ścianach, ale też na meblach. Nie jest oczywiście powiedziane, że wszystko musi być białe, ale biel zdecydowanie ułatwia umeblowanie takiego pomieszczenia. W wersji skandynawskiej biel jest najczęściej przełamywana kolorowymi akcentami. Warto pamiętać, że z kolorami nie ma co przesadzać. Postawmy na jeden, maksymalnie dwa kolory i ich odcienie. Wnętrza skandynawskie są pomimo użytej bieli przytulne, ciepłe i zachęcają do wypoczynku.

Biel jest ponadczasowa i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Białe meble mogą być świetnym tłem do eksponowania kolorowych pamiątek z podróży. Sprawdzą się też jako baza, której przez kilka lat nie trzeba będzie zmieniać. Jeśli najdzie Was ochota na zmianę, wystarczy postawić na nowe kolory dodatków. Co sądzicie o wykorzystaniu białych mebli we wnętrzach?

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *