Jak urządzić stylową sypialnię?

W sypialni spędzamy sporą część swojego życia. To nie tylko miejsce do spania. To też nasza oaza odpoczynku. W sypialni oglądamy filmy, czytamy książki, zajadamy śniadanie do łóżka. Sypialnia powinna być miejscem, do którego z ulgą wracamy po całym dniu w pracy. Jak urządzić taką przytulną i stylową sypialnię?

Stonowane kolory

Pierwsza sprawa to kolory, których użyjemy. W sypialni najlepiej sprawdzą się jasne kolory: biele, beże, szarości i pastele. Z zasady unika się w sypialni mocnych i wyrazistych kolorów – utrudniają one relaks i spokojne zasypianie. Fajnym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ściany na nieco bardziej wyrazisty kolor niż pozostałe.

Wygodne łóżko i porządny materac

Sypialnia ma służyć do odpoczynku i regeneracji. Do tego potrzebne jest łóżko i materac. Szczególnie materac powinien być jak najwyższej jakości. Warto dobrać jego twardość i budowę do indywidualnych wymagań. Wersalka lub rozkładana kanapa to dobry wybór dla gości, na jedną lub dwie noce. Jednak do sypialni powinno się wybrać porządny, równy materac bez wgłębień (jak to często jest w przypadku wersalek).

Sypialniane meble

W kwestii mebli warto postawić na minimalizm i nie zagracać sypialni. Najlepiej sprawdzi się komplet składający się z łóżka, stolików nocnych, komody lub szafy. Do stylowego wnętrza idealnie będą pasować białe meble, ale kolory można dobierać indywidualnie. Ważne żeby razem z kolorem ścian tworzyły spójną całość. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią możesz do sypialni wstawić fotel i niewielki stolik. Utworzą one fajny zakątek do spokojnego wypoczynku, czytania książek czy przeglądania prasy.

Stylowe dodatki

Stylowa sypialnia to nie tylko kolory i meble. To też odpowiednio dobrane dodatki. W sypialni ważne jest oświetlenie, dlatego każdy stolik nocny powinien mieć lampkę. Oprócz tego obowiązkowa jest wisząca lampa z pięknym kloszem, która oświetli pokój wieczorami. Na jednej ze ścian możesz powiesić zdjęcia lub rysunki. Oczywiście w ramkach pasujących stylem do całej sypialni. Świetnym wykończeniem będą zasłony czy duże lustro w ozdobnej ramie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *