Jak odmienić mieszkanie niewielkim kosztem?

Raz na jakiś czas każdego z nas nachodzi chęć na zmiany w naszym otoczeniu. Najczęściej wybór pada na zmiany w naszym najbliższym otoczeniu czyli w naszym mieszkaniu. Wielu osobom na myśl przyjdzie od razu pracochłonny remont. Jednak mieszkanie można bardzo fajnie odświeżyć i odmienić w o wiele mniej inwazyjny sposób!

Odmienione ściany

Malowanie ścian to zawsze spore zadanie organizacyjne. Zanim zakupicie farby i potrzebne przybory zastanówcie się czy malowanie jest faktycznie konieczne? W naprawdę wielu przypadkach wystarczy po prostu wyczyścić ściany! Wystarczy wilgotna szmatka, która usunie ze ścian drobne rysy i zabrudzenia. Oczywiście, jeśli ściana jest bardzo zniszczona to odmalowanie jest konieczne. Jednak jeśli to kwestia drobnych zabrudzeń, spróbujcie ścianę najpierw wyczyścić! Z kolei jeśli znudziły Wam się gładkie ściany pomyślcie nad położeniem tapety lub fototapety. To szybki i prosty sposób na ekspresową zmianę!

Odmienione meble

Znudziła Wam się komoda stojąca w salonie? Nie pasuje ona do reszty wystroju, ale macie do niej sentyment? Nie musicie jej od razu wyrzucać! Niektóre meble można niewielkim kosztem odnowić i nadać im zupełnie nowy charakter. Mebel możecie odnowić nawet w jeden weekend! Wystarczy nałożyć świeżą farbę czy zamontować nowe gałki. Masz ochotę na białe stoliki do sypialni? Chwyć za pędzel i do dzieła! Oczywiście, jeśli meble są już bardzo wysłużone i zniszczone lepiej kupić nowe.

Przemeblowanie

Mieszkanie można też łatwo odmienić przez… przemeblowanie! Czasami wystarczy tylko zmienić ustawienie łóżka czy szafy, żeby kompletnie zmienić charakter pomieszczenia! Przed dużym przemeblowaniem narysuj prosty plan pokoju i zdecyduj, gdzie chcesz przesunąć meble. Pamiętaj, aby zadbać o ochronę podłogi przed porysowaniem. Lepiej nie brać się za przemeblowanie samemu, przyda się pomocna dłoń!

Moc nowych dodatków

Często nasze mieszkania nie potrzebują radykalnych zmian, a raczej drobnych poprawek. Minimalnym kosztem można odświeżyć każde wnętrze. Co można na szybko zmienić? Możesz powiesić nowe zasłony w innym kolorze. Świetnym pomysłem są też nowe poszewki na poduszki! To bardzo prosty zabieg, ale działa świetnie! Kanapa zmieni się nie do poznania z nowymi poduszkami, a cały salon będzie odświeżony! Kolejnym pomysłem są nowe obrazy lub plakaty na ścianach. Jeśli od dawna przeszkadza Wam pusta ściana, zdecydujcie się na estetyczny plakat w antyramie lub fotoobraz. Możecie też zdecydować się na modne motywujące napisy. Świetnie sprawdzą się też pozornie drobne zmiany. Możecie zmienić podkładki pod talerze w kuchni, osłonki na doniczki czy dywaniki w łazience.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *