Salon w skandynawskim stylu – jak go urządzić?

Skandynawski styl na dobre zagościł w naszych mieszkaniach. Co nas tak w nim urzekło? Prostota przy jednoczesnym wrażeniu luksusu. Wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Stonowane barwy dające wrażenie przestrzeni. Skandynawski styl to też funkcjonalność, przy zachowaniu przytulności i dobrego stylu. Marzycie o salonie w skandynawski stylu, ale nie wiecie jak się zabrać za jego urządzenie? Mamy dla Was kilka dobrych rad jak to zrobić!

Naturalność i jasne kolory

Skandynawskie wnętrza charakteryzują się użyciem naturalnych materiałów. Podstawą jest piękna drewniana podłoga. Może być w naturalnym odcieniu lub pomalowana na biało. Pod żadnym pozorem nie używajcie wykładzin ani dużych, ciężkich dywanów. O wiele lepiej sprawdzą się lekkie, małe dywany, które wnętrze nieco ocieplą. W kwestii koloru ścian styl skandynawski jest minimalistyczny. W grę wchodzi biel i jasne odcienie szarości czy beżu. Dzięki takiemu zabiegowi wnętrza wydają się większe, nie przytłaczają.

Sofa dla każdego

Sercem skandynawskiego salonu jest sofa. Służy ona do wypoczynku dla całej rodziny. Powinna więc pomieścić wszystkich domowników. W grę wchodzą oczywiście tylko neutralne kolory. Biała kanapa może wydać się opcją dość ekstrawagancką. Faktycznie, trzeba o nią dodatkowo dbać aby nie straszyła brudnymi poduchami. Dobrym wyjściem może być sofa w odcieniach szarości.

Mocniejsze kolory

Styl skandynawski możemy z łatwością ożywić dodając kilka mocniejszych akcentów. Do stonowanej sofy będzie pasować turkusowy kocyk lub poduszki we wzory. Nie przesadzajmy jednak z kolorami. Najlepiej zdecydować się na jeden lub dwa kolory przewodnie, które będą pojawiać się na dodatkach. Białe meble czy białe stoliki będą doskonałym tłem dla zielonego wazonu czy zielonych świeczek. Krzesła można ozdobić zielonymi poduszkami. Najlepszym wyjściem jest wybór kolorów i trzymanie się ich podczas urządzania salonu. Dzięki temu stworzymy skandynawski styl z elementami naszego charakteru. Nie bójmy się więc przełamywać stonowanych barw mocniejszymi kolorami (ale z umiarem!).

Salon w skandynawskim stylu to miejsce, w którym każdy czuje się dobrze. Skandynawowie stawiają na wygodę, mając jednak na uwadzę jakość i wykonanie mebli. Tym samym powinniśmy kierować się przy urządzaniu salonu. Musimy czuć się w nim swobodnie, ma służyć nam i naszej rodzinie jako miejsce relaksu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *