Urządzamy salon dla całej rodziny

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Często tak jest, ale nie da się ukryć, że coraz częściej to salon jest centrum rodzinnego życia. To właśnie w salonie toczy się codzienne życie, zwłaszcza jeśli jest połączony z kuchnią i jadalnią. Salon to pokój telewizyjny i wypoczynkowy. Może służyć jako sypialnia gościnna. Może także być bawialnią lub pokojem rozrywek. Salon ma zdecydowanie więcej niż jedno zastosowanie. Jak urządzić to pomieszczenie żeby każdy z domowników mógł się w nim odnaleźć? Oto nasze pomysły!

Kanapa jest najważniejsza

Podstawowym elementem salonu jest oczywiście kanapa. Przy dużym salonie możemy pozwolić sobie na narożnik, który pomieści nawet pięć lub sześć osób. Jeśli nie dysponujemy taką przestrzenią warto zainwestować w kanapę i dodatkowy fotel. Jeśli planujemy, że w salonie będą spać goście to w grę wchodzą kanapy rozkładane. Taka kanapa przyda się też gdy do waszych dzieci przyjdą przyjaciele na “piżamową imprezę”. Kanapa i fotel powinny zmieścić wszystkich domowników.

Rodzinny stół

W przypadku gdy salon jest połączony z kuchnią i jadalnią warto zadbać o porządny stół. Taki stół służyć będzie nie tylko do posiłków! Może być także miejscem do wspólnego odrabiania lekcji czy tworzenia prac plastycznych. W niewielkich pomieszczeniach świetnie sprawdzi się stół rozkładany. Na co dzień jest w sam raz i zajmuje niewiele miejsca. W wyjątkowych sytuacjach można stoł rozłożyć i ugościć przy nim całą rodzinę.

Telewizor musi być!

W salonie nie może zabraknąć telewizora. Dorośli będą oglądać wiadomości, a dzieci bajki. Przyda się także do organizowania wieczorów filmowych. Telewizor można umieścić na ścianie za pomocą specjalnego uchwytu. Można też ustawić na szafce przeznaczonej pod sprzęt RTV. Taka szafka lub stolik świetnie sprawdzą się też jako miejsce na konsolę do gry. W szufladach można przechowywać dodatkowe akcesoria, a na półkach gry w pudełkach.

Kolekcja książek

Salon to też dobre pomieszczenie na zaprezentowanie rodzinnej biblioteczki. Oszklone regały pięknie wyeksponują książki, albumy i encyklopedie. Na półkach można też postawić rodowe pamiątki czy rodzinne zdjęcia. Tu koło biblioteczki warto postawić wygodny fotel i porządną lampę – w ten sposób powstanie miejsce do czytania.

Strefa gier

W salonie, który ma służyć całej rodzinie warto postawić niski stolik lub ławę. Świetnie sprawdzą się do postawienia przekąsek podczas meczu, ale też do grania w gry planszowe i karty. Ława z dodatkową półką pozwoli na przechowywanie pudełek z grami.

Salon, w którym będzie dobrze czuć się cała rodzina musi być funkcjonalny i przytulny. Warto też zadbać o to aby panował w nim względny ład i porządek. Wszystkie zabawki powinny mieć swoje wyznaczone miejsce. Najlepiej jeśli będą to szuflady w komodzie lub półki w szafie. Dzięki temu w kilka chwil salon zmieni się z bawialni w pokój do odpoczynku dla rodziców.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *